Mindfulness w medycynie i nauce – Costa Brava 2019

by Dorota

Żeby uczyć innych, sama muszę się uczyć i aktualizować wiedzę, a przede wszystkim sprawdzać ją od środka i praktykować w życiu codziennym.
Bo tylko praktyk może zrozumieć jak ciężko transformować siebie, i jak łatwo ulec złudzeniu, że rzeczy proste są faktycznie łatwe.

Jestem niewiarygodnie wdzięczna losowi, że mogłam wziąć udział w wyjątkowym szkoleniu organizowanym przez Instytut Nirakara z Madrytu: „Mindfulness w medycynie i nauce dla lekarzy i profesjonalistow” odbywającym się w niewiarygodnie pięknym miejscu w otoczeniu Morza Śródziemnego, z tego wszystkiego co najbardziej mnie pasjonuje – czyli wpływie umysłu i medytacji na stres i zdrowie w kontekście nowoczesnej nauki.

Szkolenie prowadzili niesamowici nauczyciele – dr Judson Brewer – czołowy neurobiolog, doktor nauk medycznych, dyrektor naukowy w Centrum Świadomości przy Uniwersytecie Brown, profesor nadzwyczajny w dziedzinie medycyny i psychiatrii, oraz Florence Meleo-Meyer – dyrektorka centrum mindfulness na Uniwersytecie Brown. 

Nie mam słów by wyrazić wdzięczność nowego i głębszego zrozumienia funkcjonowania umysłu.

Wnioski i konkluzje naukowców są niewiarygodne. Nasz umysł ma niesamowitą moc, trzeba tylko umieć ją zrozumieć i wykorzystać.
Sam fakt, że gdzieś tam daleko, przy poważnych Uniwersytatech trwają badania naukowe nad świadomością, mogą być dla niektórych sceptyków nowością. Ale takie są fakty – czy nasz sceptyczny umysł to dostrzega i akceptuje, czy nie. W każdym razie nasza własna natura umysłu ma niewiarygodny potencjał, a nauka dostarcza nam na to coraz więcej dowodów :)Od maja zacznę dzielić się zdobytą wiedzą 🙂
LOVE

POSTY Z TEJ SAMEJ KATEGORII: