Szkolenie dla Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie

by Dorota

Pomiędzy szkoleniami w Hiszpanii, wpadłam na kilka dni do Szczecina na… szkolenie 🙂

Czuję, że moja praca ma ogromny sens ❤️
Przygotowanie szkolenia dla urzędników z Urzędu Marszałkowskiego było dla mnie nie tylko ogromną przygodą, ale i poniekąd wyzwaniem (aktualizowałam program szkolenia ze świeżo zebranej wiedzy z aktualnych odkryć neurobiologii i badań nad umysłem na lotnisku w Barcelonie).
Natomiast samo szkolenie było ucztą. Było spotkaniem z drugim człowiekiem. Było dotknięciem własnej głębi. Było poczuciem własnego sensu istnienia.
Na dnie naszej egzystencji znajduje się taka sama uniwersalność. Taka sama jakość.
Być może tylko wystarczy zrozumieć swój umysł, by ujrzeć coś, co było tu od zawsze – schowane pod grubą kołdrą nawyków i automatyzmów.
Niezwykłe jest to, że świadomość, czyli pewnego rodzaju rozpoznanie – jest z nami jako nieodłączne tło naszego istnienia. I dobrze jest sobie o tym od czasu do czasu przypomnieć 🙂

Nauka – neurobiologia, psychokardiologia, biochemia, psychoneuroimmunologia czy epigenetyka mówią od jakiegoś czasu jednym głosem – trzeba ustabilizować umysł i wyjść poza mózgowe fale szybkie Beta, które są przyczyną lęków, nerwic i różnych nieprzyjemnych objawów w ciele. Jeśli to się uda, reszta sama się zrównoważy. Stres nie jest przyczyną, stres jest skutkiem.

To, że jest tak ogromne zainteresowanie zgłębianiem natury umysłu w takich kręgach – daje mi niewiarygodną radość, że się nie myliłam. Że jestem na właściwej drodze. 
Drzwi do globalnej ludzkiej świadomości powoli aczkolwiek konsekwentnie otwierają się. Czy tego chcemy czy nie.
To tak jak z wiatrem. Porusza swoją siłą i to co mocne, i to co słabe. Tej sile poddaje się zarówno małe źdźbło trawy jak i wielki dąb.
Bo pomiędzy nami nie ma znaczącej różnicy. One są jedynie na powierzchni…

Dziękuję przy okazji Konradowi Dembczyńskiemu za współtworzenie szkolenia oraz wszystkim uczestnikom z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego za niewiarygodną energię 😘

W: Sala szkoleniowa Niko Niko Szczecin

Poniżej wspaniałe podsumowanie treści warsztatów naszkicowane przez Anię Staśkiewicz:

POSTY Z TEJ SAMEJ KATEGORII: