Akcja: Pomóżmy tym, którzy pomagają

by Dorota

W związku z epidemią koronawirusa, patrząc na wszechogarniające cierpienie tworzące ogromną górę potrzeb, nie mogłam siedzieć bezczynnie i zdecydowałam się zainicjować kilka działań. Ich motorem jest idea – że jeden impuls nie tylko może zmienić świat, ale i faktycznie go zmienia. Ponieważ doprowadza do efektu domina, który może iść daleko poza nasze wyobrażenia. Tym impulsem jest każdy z nas. Dlatego warto pomagać w tych trudnych czasach. Choćby jednej osobie.


Aby wesprzeć lekarzy i cały Personel Medyczny, szczególnie ze Szpitala na ulicy Arkońskiej – założyłam grupę „Pomóżmy tym, którzy pomagają” – https://www.facebook.com/groups/158895768533979/

Administratorem grupy jest: Dominika Jackowski

Grupa powstała celem wspierania całego Personelu Medycznego, szczególnie na ulicy Arkońskiej w Szczecinie, który przeistoczył się teraz w Szpital Zakaźny. Nasza grupa wspiera też inne Szpitale, a także bezdomnych, oraz próbuje reagować na wszelkie oddolne potrzeby Szczecinian i instytucji. Na grupie łączymy i koordynujemy wszelkie działania (łącznie z transportem) związane z potrzebami i ich realizacją – którą oferują spełniać mieszkańcy Szczecina oraz różne firmy wspierające akcję. 

Nasza grupa jest inicjatywą oddolną. Nie ma w niej szefa, przywódcy czy zarządcy. Działamy na zasadzie organizmu organicznego, który rozwija się według potrzeb chwili. 

Przy okazji chciałabym wyrazić najszczersze podziękowania nie tylko dla Personelu Medycznego, ale i dla całej ekipy kilkunastu Koordynatorów, zarówno tych widocznych na grupie, jak i tych, którzy swą pracą wspierają grupę w sposób niewidoczny. Bez Was kochani, bez Waszego oddania i pracy od najwcześniejszych godzin rannych do późnej nocy, ta cała akcja nie byłaby możliwa.

Największe ukłony składam rownież na ręce wszystkich niesamowitych darczyńców, firm wspierających oraz wolontariuszy. To jest ogromne wzruszenie patrzeć, jak dużo dobra tkwi w naszych sercach i jak naturalna jest potrzeba dzielenia się z drugim człowiekiem, tym co mamy.

Nie mam miejsca aby wymienić tu wszystkich, którzy zaangażowali się w pomoc na naszej grupie, bo gdybym zaczęła – ten tekst musiałby iść w nieskończoność. Pozwólcie więc, że przez wzgląd na wszystkich, nie wymienię nikogo. To akcja oddolna wszystkich Szczecinian i niech tak pozostanie. ️

Jesteście cudowni, jesteśmy razem cudowni. LOVE

Zapraszam do grupy: https://www.facebook.com/groups/158895768533979/

Wspólnie ze szczecińską skrzypaczką i wokalistką – Marią Radoszewską założyłyśmy grupę „Polscy artyści z dedykacją dla Personelu Medycznego” – https://www.facebook.com/groups/228129608578243/

Administratorem grupy jest: Małgosia Dzieciniak

Grupa powstała aby wspierać „na duchu” Personel Medyczny. Artyści tworzą dla naszych obecnych Bohaterów utwory, piszą wiersze, malują. Wyrażają swą wdzięczność na wiele kreatywnych sposobów. Na naszej grupie można znaleźć wiele powodów do wzruszeń.

[Aktualizacja 30.03.2020] Jednym z największych wzruszeń jest nagrany na 80 telefonach utwór „Moja i Twoja nadzieja” zespołu Hey ( muz. Piotr Banach, tekst Katarzyna Nosowska), którym zbieramy środki na respirator dla Szpitala na Arkońskiej (pomysłodawcy akcji – Maria Radoszewska oraz Marcin Jarczyński, który jest koordynatorem całej akcji, aranżacja utworu – Krzysztof Baranowski)

Zapraszamy do grupy:  https://www.facebook.com/groups/228129608578243/


Aby wspierać restauracje, bary i inne lokale gastronomiczne, które pomagają szczecińskim szpitalom założyłam grupę „KwarantanNOWE restauracje” – https://www.facebook.com/groups/214614106421890/

Administratorem grupy jest: Konrad Dembczyński

Branża restauratorów jest jedną z tych, które najmocniej odczuły obecne obostrzenia. Pomimo ogromnych trudów to właśnie przedstawiciele gastronomii wykazali się wielkim sercem, każdego dnia dostarczając posiłki dla służb medycznych.
Niniejsza grupa powstała po to, by wspierać gastronomię, ale przede wszystkim pomagać tym, którzy sami otworzyli serce na innych. Epidemia koronawirusa kiedyś się skończy, a my będziemy chcieli korzystać z oferty gastronomicznej naszego miasta. Aby to było możliwe musimy już teraz wspierać lokalną gastronomię, zamawiając posiłki na wynos, by za parę miesięcy nie okazało się, że miejsca, które tak miło wspominamy już nie istnieją.

Zapraszamy do grupy https://www.facebook.com/groups/214614106421890/


MEDIA O NASZEJ AKCJI:

  1. Gazeta Wyborcza (artykuł)
  2. Polska Times (artykuł)
  3. Radio Szczecin – (link)
  4. Głos Szczeciński – (artykuł)
  5. Kurier Szczeciński (artykuł)

AKTUALIZACJA z 02.04.2020:

Wrażliwość nie jest oznaką słabości. Wrażliwość to napędowa siła życia. Wrażliwość jest najbardziej rzetelną miarą odwagi, do otwarcia się przed innymi. Wrażliwość to matka innowacji, kreatywności i zmiany. Stworzyć, znaczy zrobić coś, co dotąd nie istniało.” Brene Brown

My, kochani Szczecinianie tworzymy dziś nową historię. Historię empatii, współczucia i wrażliwości. To, co nas pcha do pomagania innym to właśnie ludzka wrażliwość, która drzemała w nas od zawsze, a teraz w końcu odkryta – pcha nas w kierunku działania dla innego Człowieka. Wchodzimy więc „na arenę”, by jak to mówi Brene – odnaleźć drogę do samego siebie. Drogę, która nieuchronnie wiedzie przez empatię, zmiatając po drodze wstyd przed krytyką i dodając nam skrzydeł.

Dziękuję Wam/Nam wszystkim z całego serca za Waszą/Naszą/Twoją i Moją wrażliwość.

Akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania! Dziesiątki pomagających firm, setki wolontariuszy. Zobaczcie co udało nam się zrobić przez zaledwie dwa tygodnie: 

Dziękujemy Szczecinianie!!!

UWAGA: Podsumowaniem naszej wiosennej akcji jest Wystawa fotoreportażowych zdjęć Jarka Dulnego pt. „Epidemia dobra w Szczecinie”, która została otwarta 12 października w Kawiarnio-księgarni Między Wierszami

POSTY Z TEJ SAMEJ KATEGORII: