Wkrótce premiera książki „Tomik Wariata – rozważania egzystencjalne”

by Dorota

Zapraszam serdecznie na premierę książki „Tomik Wariata – rozważania egzystencjalne” do Między wierszami kawiarnia – księgarnia w Szczecinie, w dniu 03.06.23 na godz. 19:00.

Podczas spotkania „powierszujemy”, pofilozofujemy oraz posłuchamy kilka tekstów z tomiku w formie piosenek w wykonaniu i aranżacji utalentowanej Marii Radoszewskiej.


Wydarzenie poprowadzi Alicja Przeworska.


Przy okazji premiery książki chciałabym gorąco podziękować z całego serca mojej przyjaciółce – Kasii Baczulis, która od samego początku była wiernym fanem wierszy z „Tomiku wariata” i to ona w wielkim stopniu spowodowała ich „wyjście z szafy” :); ponadto pomogła mi w wydaniu książki biorąc na siebie oprawę graficzną i skład oraz pomoc w generowaniu ilustracji.
Dziękuję Ci Kasiu.
Ogromne podziękowania składam również na ręce mojego męża – Pawła, który pomagał mi w korekcie tekstów.
Dziękuję również moje córce Mai, która pomagała mi jako konsultant graficzny.
Niezwykłe podziękowanie należą się również mojej mamie – cierpliwej, mądrej oraz najwierniejszej fance mojej twórczości.
Jak widzicie stworzenie tej książki to była niezła praca zespołowa. Jestem absolutnym przeciwieństwem modnego w ostatnich dekadach powiedzenia, że „wszystko co osiągam, zawdzięczam tylko sobie”.
Nie jestem samotną wyspą. Mam pełną świadomość, że to, co osiągam, zawdzięczam wszystkiemu – zarówno warunkom i okolicznościom, (dzięki którym mogę spokojnie tworzyć w przeciwieństwie do innych osób, które muszą walczyć na naszej planecie o przetrwanie), jak i ludziom, którzy mnie otaczają, zarówno tym bliskim, jak i tym dalszym.
Ci bliscy wspierają mnie w sposób oczywisty, a Ci dalsi są często cichą inspiracją, niemym impulsem aby to coś, co śpi słodko wewnątrz mogło się czasem przebudzić i szepnąć słowo.
W Tomiku wariata dużo jest takich właśnie słów, które dotykają najbardziej intymnej części naszej egzystencji. Szturchają to coś na różne sposoby, aby przebudzić nas ku lepszej wizji siebie samego, a co za tym idzie i świata.
Chciałabym również podziękować Prestiż magazyn szczeciński za objęcie patronatu medialnego nad książką.
No i ostatnie – najprawdopodobniej „Tomik Wariata” to pierwsza książka w Polsce, której wszystkie ilustracje stworzone są przy pomocy AI czyli sztucznej inteligencji.
Jest to zabieg celowy, ponieważ łącząc „old schoolowe” poezje z ilustracjami stworzonymi przy pomocy nowoczesnej technologii – chciałam zachęcić czytelnika do zastanowienia się nad sensem ludzkiej egzystencji w obliczu futurystycznych wizji przyszłości, a także zaprosić do zanurzenia się we własne wnętrze, aby odkryć to, co dla Istoty Ludzkiej najistotniejsze.
Zapraszam serdecznie!
Między wierszami kawiarnia – księgarnia
sobota 03.06.23
godz.19:00
Wstęp wolny

POSTY Z TEJ SAMEJ KATEGORII: