Pierwsze wykłady z cyklu „Zrozum się – spotkanie z psychologią” za nami!

by Dorota

Dziękujemy wspaniałej publiczności za uważne i aktywne uczestnictwo w wykładach oraz współorganizatorowi tego wydarzenia „Między wierszami kawiarnia – księgarnia”.

„Zrozum się – spotkanie z psychologią” to bezpłatny cykl spotkań przygotowany wraz z Pracownią Dobrostanu mający na celu przybliżenie fachowych informacji z dziedziny zdrowia psychicznego.

Podczas pierwszego „spotkania z psychologią” przybliżyliśmy psychologię pozytywną i psychologię poznawczo -behawioralną.

Podczas wykładu „Czym jest dobrostan?” terapeutka Pracowni Dobrostanu – Dorota Kościukiewicz-Markowska omówiła czym jest szczęście w ujęciu psychologii pozytywnej.

Kolejnym wykładem był „Jak się nie zamartwiać natrętnymi myślami?”, podczas którego psychoterapeutka Pracowni Dobrostanu – Magda Olech pokazała jak zapanować nad natłokiem myśli. To co czujemy, jest w dużej mierze wynikiem tego, co myślimy. Jeśli myślimy w sposób schematyczny, błędny, zniekształcający rzeczywistość, wtedy trudno nam doświadczać radości. Słuchacze dowiedzieli się, jak pracować z natłokiem myśli, zmienić nawyki i wzorce myślowe by martwić się mniej i odnaleźć radość.

POSTY Z TEJ SAMEJ KATEGORII: