Wykład otwarty z natury szczęścia w Muzeum Narodowym w Szczecinie

by Dorota

Dziś w Muzeum Narodowym odbył się mój wykład pt. „Brak nieszczęścia nie jest szczęściem. Czym wobec tego jest szczęście według współczesnej nauki?”. 
Podczas wykładu przyjrzeliśmy się składowym szczęścia w ujęciu psychologii pozytywnej. Zgłębiliśmy również odpowiedzi na pytania odnośnie umysłu i jego roli w budowaniu szczęścia. Czy można ustabilizować umysł? Jak i po co? Dotknęliśmy także tematu wyborów i decyzji. Kto decyduje? Czy potrafię działać zgodnie z wolą? Co to w ogóle oznacza? Czy jeśli mój cel łączy się z sensem, to czy musimy mówić o motywacji do działania? Czym jest w takim razie zaangażowanie? Dotknęliśmy również tematu emocji i ich wpływu nie tylko na poziom szczęścia, ale i zdrowia.

Ogromnie dziękuję Muzeum Narodowemu w Szczecinie za zaproszenie. Dziękuję również przybyłym gościom – za swój cenny czas i przebycie wraz ze mną podróży po różnych meandrach i płaszczyznach szczęścia. 
Mam nadzieję, że wyszliście choć odrobinę bardziej szczęśliwi . A przynajmniej posiadając już wiedzę, że szczęście to subiektywne zadowolenie z życia, wiecie, że trzeba tylko „wyjść z butelki żeby zobaczyć etykietę” 🙂

POSTY Z TEJ SAMEJ KATEGORII: